Ovčie kožušiny – bytový doplnok, ktorý si okamžite zamilujete

blog-1

Huňaté a mäkučké ovčie kožušiny majú svoje miesto v domácnostiach už stovky rokov. Inak tomu nie je ani dnes. Prírodný materiál a jednoduchá údržba sú kvality, ktoré sa nedajú prehliadnuť. Ako ich môžete využiť aj vo vašej domácnosti?

Ovčie kožušiny v každom interiéri

Ovčie kožušiny sú interiérovým doplnkom, ktorý každej miestnosti dodá pocit domova a luxusu. Skvele vyniknú v domácnostiach zariadených v modernom, rustikálnom alebo škandinávskom štýle. Príjemne a nerušivo zjemnia tiež miestnosti, v ktorých dominuje industriálny štýl.

Ovčie kožušiny sú však oveľa viac ako ďalší, síce pekný, no zbytočný dizajnový doplnok. Sú príjemné na dotyk, vhodné pre alergikov a majú skvelé termoregulačné vlastnosti. Prehoz z ovčej kožušiny vás v zime zahreje pri posedávaní pri krbe alebo čítaní knihy v obľúbenom kresle. V lete vám zas poskytne príjemný komfort bez zbytočného potenia. A rozhodne nie je nič príjemnejšie, ako si ráno zaboriť bosé nohy do koberca z ovčej kožušiny.

Využitím v interiéri sa možnosti ovčích kožušín ani zďaleka nekončia. Veľmi rýchlo sa stanú nenahraditeľnou súčasťou drevených lavíc na terase alebo tvrdých stoličiek v altánku. Chrániť ich je potrebné len pred nástrahami počasia – nenechávajte ich vonku, ak má pršať.

blog-2

To pravé pre reštaurácie či kaviarne

Ovčie kožušiny sú výbornou voľbou na zútulnenie reštaurácie alebo kaviarne. Sú nenáročné na údržbu a ľahko sa čistia. Zákazníkom poskytnú pohodlie a tepelný komfort počas celého roka. Okrem toho dodajú priestorom teplý nádych a pocit domova. A to nielen vtedy, ak máte podnik zariadený v rustikálnom či vidieckom štýle.

Výrobky, ktoré si domáci miláčikovia zamilujú

Ak máte doma domácich miláčikov, dajte si pozor aby sa nedostali do vojny o ovčiu kožušinu. Prirodzený zvierací pach láka psov aj mačky a pohodlie, ktoré kožušiny poskytujú, si vaši miláčikovia veľmi rýchlo obľúbia. Určite preto oceníte pelech z ovčích kožušín, ktorý problém s konkurenciou hravo vyrieši. Okrem toho pôsobí veľmi esteticky a elegantne.

A čo znečistenie a údržba?

Bolo by veľmi naivné myslieť si, že ovčie kožušiny sa nikdy nezašpinia. V porovnaní s inými, bežne využívanými materiálmi v domácnosti, však vydrží ovčia kožušina oveľa dlhšie čistá. Vďačí za to svojim skvelým samočistiacim schopnostiam. Je ošetrená prírodným olejom lanolínom, takže sa v nej nezachytávajú nečistoty a prach. Stačí ju raz za čas pretrepať a vyzerá ako nová. V prípade silnejšieho znečistenia je možné ju jednoducho vyčistiť pomocou teplej vody, prípadne zaniesť do čistiarne.

https://www.koze.sk/ovcia-kozusina-biela/

https://www.koze.sk/ovcia-kozusina-bezova/

https://www.koze.sk/ovcia-kozusina-siva/

https://www.koze.sk/ovcia-kozusina-tmavo-hneda/