Deky z ovčej vlny – prečo by ste sa mali aspoň jednu mať?

blog-5Kto by sa po náročnom dni netúžil zababušiť, uvelebiť na obľúbenom miestečku a dopriať si vytúžený oddych? Deka z ovčej vlny je pre túto úlohu vynikajúcim kandidátom, a to nielen pre jej hebkosť a jedinečnú upokojujúcu vôňu. Viac o jej benefitoch vám prezradíme v nasledujúcom článku.

Ekologický a udržateľný materiál

Prírodné deky sú vyrobené zo 100 % ovčej vlny, ktorá je kompletne biologicky rozložiteľná. Jej produkciu tiež môžeme označiť za udržateľnú, keďže ovciam po oholení vlna naspäť dorastá. Rovnako je jej výroba oveľa menej náročná na spotrebu vody, v porovnaní s bavlnou a umelými textíliami. Taktiež vám poslúži oveľa dlhšie, čím bojuje proti vytváraniu zbytočného odpadu.

V zime zahrejú, v lete ochladia

Ovčia vlna má skvelé termoregulačné vlastnosti, vďaka ktorým dokáže vynikajúco vyrovnávať teplotné rozdiely. V praxi to znamená, že vás počas chladných zimných dní spoľahlivo zahreje, zatiaľ čo v lete vám v nej nebude také teplo. Môžete ju preto využívať počas celého roka.

Okrem toho sú deky z ovčej vlny priedušné. Vaša pokožka tak pod nimi môže voľne dýchať bez toho, aby bol narušený váš teplotný komfort. Spoľahnúť sa môžete aj na odvod potu. Ovčia vlna dokáže neuveriteľne dobre absorbovať a následne odvádzať vlhkosť.

Zdravý spánok a úľava od bolesti

Aj vďaka vyššie spomínaným, skvelým termoregulačným vlastnostiam, napomáhajú deky z ovčej vlny lepšiemu spánku. Pohodlie, ktoré poskytujú má pozitívny vplyv na jeho kvalitu. Rovnako bojujú proti nadmernému budeniu sa počas noci.

„Suché teplo“, ktoré deka vytvára má blahodarné účinky na bolesť svalov a kĺbov. Nie je preto nič lepšie, ako sa po ťažkom dni uvelebiť v posteli a prikryť sa dekou. Úľavu od bolesti tiež ocenia starší ľudia, ktorý majú reumatické problémy.

Úžitok a dizajnový prvok v jednom

Prírodný materiál, z ktorého sú deky z ovčej vlny vyrobené, vynikne v každej miestnosti a vnesie do nej pocit pohodlia. Sú tak nielen užitočným pomocníkom, ktorého si pre jeho skvelé vlastnosti okamžite zamilujete, ale aj vhodným doplnením dizajnu každého interiéru.

blog-6

Vhodná pre alergikov

Deky z ovčej vlny majú prirodzené antibakteriálne vlastnosti a bojujú proti usadzovaniu a rozmnožovaniu roztočov. Majú tiež antistatické vlastnosti, čo bráni nielen nepríjemnému elektrizovaniu a lepeniu sa na telo, ale aj zachytávaniu prachu. Vďaka týmto schopnostiam je deka z ovčej vlny ideálnou voľbou pre domácnosti s alergikmi. Samozrejme iba v prípade, že netrpia alergiou na produkty z vlny.

Jednoduchá údržba

Medzi výhody diek z ovčej vlny rozhodne patrí ich nenáročná údržba. Vďaka obsahu prírodného oleja lanolínu, sa v nich nezachytávajú nečistoty. Taktiež sú oveľa odolnejšie voči škvrnám a bez problémov prežijú, ak ich omylom niečím oblejete. Dokonca ich môžete prať v práčke. Vhodné je použiť špeciálny program na pranie vlny s teplotou 30 °C. Ako prací prostriedok odporúčame zvoliť na to určený prípravok s obsahom lanolínu.

Deky z ovčej vlny ako ideálny darček

Koho by nepotešil darček v podobe mäkučkej a hrejivej deky z ovčej vlny? Či už hľadáte inšpiráciu na darček pre priateľov alebo starých rodičov, deka z ovčej vlny bude vždy skvelou voľbou. Poteší mladých aj starých a svoje miesto si nájde v každej domácnosti. Detská deka zas poteší vaše ratolesti a je tiež originálnym darčekom k oslave príchodu nového člena rodiny.

Aké sú jej nevýhody?

Správou, ktorá vás až tak nepoteší, môže byť cena takejto deky. Tá je v porovnaní s ostatnými o niečo vyššia. Na druhej strane však treba poznamenať, že deka z ovčej vlny vám vydrží oveľa dlhšie. Úvodná investícia sa preto rozhodne oplatí.

https://www.koze.sk/deka-z-ovcej-vlny-003/

https://www.koze.sk/deka-z-ovcej-vlny-005/

https://www.koze.sk/deka-z-ovcej-vlny-006/